napis alt
napis alt
XANTOBELLA Bona Espero - opis

XANTOBELLA Bona Espero "Bella"

ur. 23.01.2022

Wyniki badań zdrowotnych:
HD A
ED 0/0
OCD 0/0
prcd-PRA N/N
CHG N/N
NAD N/N
ECVO free
Gonioscopy free
Profil DNA
zgryz nożycowy, uzębienie pełne
ogon długi
genotyp: b/b, ee, si/sp
42 cm / 17 kg

 

Tytuły:
* Młodzieżowy Champion Polski
* Champion Polski

 

 

 

 

Historia zatoczyła koło i nasza najmłodsza suczka Bella też jest jasna, beżowo-biała, tak jak nasza najstarsza Beza :-) To najrzadsze umaszczenie wśród Hiszpanków, popularne raczej tylko na północy, w ekotypie kantabryjskim, typowo morskim. Według tradycji kolor ten był bardziej pożądany u psów - pomocników rybaków, jako bardziej widoczny w wodzie a zwłaszcza nocą. Jasne Hiszpanki mają w sobie to coś...może jakiś "czynnik ludzki", bardzo wyraziste oczy, "ludzką" mimikę.... ostatnio stają się coraz częściej poszukiwane.  Możemy zapewnić, że brudzą się tak samo jak te ciemne :-)
Bella otrzymała imię po innej jasnej Belli z naszej hodowli, suczce z naszego drugiego miotu... są podobne, nie mogło być inaczej.
Pod względem wzrostu plasuje się około środka wzorca, przy czym jest całkiem mocnej budowy i ma piękną głowę. Charakter zabawowy, rodzinny, towarzyski zarówno w stosunku do ludzi jak i psów....Uwielbia wodę i świetnie pływa, zresztą jak wszystkie nasze suczki. 
Po covidowej przerwie wróciliśmy na wystawy, choć już nie tak intensywnie jak wcześniej. Bella zdobyła tytuły Młodzieżowego Championa Polski i Championa Polski na minimalnej liczbie wystaw, a więc 2 razy po 3... i to na razie wystarczy, my znamy jej wartość bardzo dobrze.

 

 © bona-espero.pl | CMS system zarządzania treścią 3w-cms | engine solidside