napis alt
napis alt
ONDA Bona Espero - opis

ONDA Bona Espero
"Perła"

ur. 21.02. 2012

Wyniki badań zdrowotnych:
HD A, ED 0/0, prcd-PRA N/N, CHG (Congenital Hypothyroidism) N/N, ECVO (eyes) free, Goniodysplasia free
zgryz nożycowy
uzębienie pełne
ogon długi
genotyp: B/b, E/e, S/sp
43 cm / 19 kg

Tytuły:
* Młodzieżowy Champion PL, CZ
* Młodzieżowy Zwycięzca Klubu CZ (KChLS)
* Champion PL, SK, CZ, CMKU
* Zwycięzca CR - Ostrava 2014, 2015
* Interchampion C.I.B. (9 x CACIB)
* Champion Polski Weteranów

Perełka jest pierwszą suczką w naszej linii hodowlanej, ktora urodziła się u nas i nosi nasz przydomek. Pochodzi z długo wyczekiwanego skojarzenia, które nie było łatwe do zrealizowania :-) Wspaniały MINGO I Del Rabadan (import z Hiszpanii do Holandii) i jego ojciec MINGO De La Galea (Hiszpania) reprezentują charakterystyczny typ i wniosły do naszych rodowodów silne geny.
Domowe imię nie mogło być inne... długo czekaliśmy na właśnie taką "Czarną Perełkę" aż wreszcie się pojawiła :-). Jest dla nas kwintesencją rasy i wspomnieniem naszej kundelki Kory, która była inspiracją zainteresowania Hiszpankami. Perełka ma mocną budowę i mocny charakter. Jest najlepszym w naszym stadzie pływakiem, nurkiem i skoczkiem do wody. Nie straszne jej zimno, morsuje także zimą :-) Podobnie jak Mama Beza, Perła była psem biorącym udział w polowaniach, głównie na ptactwo wodne.
Perła jest Multichampionką i Interchampionką. W wieku 9,5 roku w świetnej kondycji powróciła na ringi, żeby w pięknym stylu, w ciągu 2 tygodni zrobić Championat Polski Weteranów, zdobywając przy tym 2 razy Zwycięstwo Rasy w silnej stawce. Ma talenty przywódcze, ale jest też wspaniałym psem rodzinnym i przytulasem :-)

Ojciec: MINGO I Del Rabadan

HD A/A, ED 0/0, PRA N/N, eyes free, thyroidea normal, goniodysplasia free, DNA profil


Matka: AQUA Canis Marinus

HD A/A, ED 0/0, PRA N/N, eyes free, thyroidea normal
Champion PL, CR, SK, UA, Junior Champion PL, CR, Junior Winner PL 2007, Junior Winner East&Mid.Europa, Winner SK 2008,  Interchampion

© bona-espero.pl | CMS system zarządzania treścią 3w-cms | engine solidside