napis alt
napis alt
AQUA Canis Marinus - opis

AQUA Canis Marinus
"Beza"
ur. 8.02.2007

Wyniki badan:
HD A, ED 0/0, PRA N/N, ECVO (eyes) free, Goniodysplasia free,
Thyroidea tgaa normal
zgryz nożycowy
uzębienie pełne
genotyp b/b, e/e, s/s
44 cm/16 kg
 
Tytuły:

 • Młodzieżowy Champion PL,CR
 • Champion PL, CR, SK, UA
 • Młodzieżowy Zwycięzca Polski 2007
 • Młodzieżowy Zwycięzca Europy Środkowej i Wschodniej 2007
 • Zwycięzca SK 2008
 • Klubowy Zwycięzca Weteranów CZ (Klub KChLS)
 • Interchampion C.I.B.
 • Próby polowe psów myśliwskich małych ras, dyplom I stopnia.


  Beza jest naszą pierwszą suczką Hiszpańskiego Psa Dowodnego i założycielką naszej hodowlanej linii żeńskiej.
  Skąd zaintetresowanie rasą? Otóż przed wielu laty mieliśmy czarną suczkę kundelkę Korę, pewnie jakiś mix pudla... Pewnego razu, a były to wczesne lata 90te, zobaczyliśmy w telewizji, w słynnym wówczas programie redaktora Kochanowskiego "Podaj łapę" psa "wypisz wymaluj" jak nasza Kora :-) Była to relacja z wystawy w Madrycie i prezentacja nowouznanej rasy Hiszpański Pies Dowodny. Na podstawie wstępnych informacji w programie a także z poszukiwań w raczkującym wtedy internecie uznaliśmy, że jest to rasa w sam raz dla nas, pod każdym względem. Nawiązaliśmy kontakty z hodowcami w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, które dały nam wiele... ale na psa tej rasy przyszło nam poczekać dość długo. Lat tych nie żałujemy i cieszymy się, że nie była to chwilowa emocja a przemyślana decyzja na odpowiednim etapie życia,  poparta już sporą wiedzą i doświadczeniem innej rasy.
  Beza pochodzi z hodowli Canis Marinus i urodziła się jako pierwsza suczka tej rasy w Polsce. Jej rodzice reprezentują linie fińskie, gdzie rasa była i jest nadal bardzo popularna (drugie miejsce pod względem liczebności zaraz po Hiszpanii).
  Jest Multichampionką i Interchampionką, wprowadziła nas w świat wystaw, polskich i zagranicznych, na ktorych przeżyliśmy wiele miłych chwil i zapoczątkowaliśmy nasze "podróże kynologiczne" :-) także na zagraniczne krycia. Była też inspiracją do współpracy hodowlanej i ciągłego poszerzania wiedzy o rasie, bardzo mało wtedy w Polsce znanej.
  Beza, mimo prawie 15 lat wciąż pozostaje w dobrym zdrowiu i kondycji, ma szczupłą sportową sylwetkę, jest bardzo sprawna i aktywna. Była czynnym psem myśliwskim, głównie aporterem z wody, ale także pracowała na lądzie jako tropowiec i płochacz... taki wszechstronny talent i wrodzony silny instynkt, potwierdzone próbami pracy z lokatą pierwszą. Mimo delikatnego wyglądu to silna i wytrzymała suczka... przyjazna, emocjonalna, towarzyska :-)
 

 

Ojciec: Zorrazo UFANO
Multichampion, Interchampion, Zwycięzca Świata 2007
Matka: Zorrazo ESPINOSA
Młodzieżowy Champion PL, CR, Champion PL, CR, Interchampion

 

 

 

 

 © bona-espero.pl | CMS system zarządzania treścią 3w-cms | engine solidside