napis alt
napis alt
Aktualności
Aktualności

Od dłuższego już czasu obserwujemy, że kynologiczny światek przeniósł się z aktualnościami na Facebook, który jest bardziej bezpośredni, prostszy i szybszy.... tak więc postanowiliśmy i my ograniczyć dotychczasowe częste i drobiazgowe wpisy w aktualnościach... będziemy tu tylko podawać najważniejsze informacje z kolejnych lat. Zapraszamy do oglądania zdjęć i komentowania bieżących wydarzeń na profil: Małgorzata Jakubas (Bona Espero Fci) oraz stronę FB: Bona Espero FCI.

Rok 2020
Rok 2020 przeszedł do historii... rok dziwny, pełen zupełnie nieoczekiwanych wydarzeń, obaw i niepewności... po prostu INNY.
Jaki był w kynologii? też inny, choć staraliśmy się żyć w miarę normalnie, na tyle na ile się dało :-) Podsumowując nasze kynologiczne życie okazuje się, że nie było tak źle :-) a patrząc na tę składankę zdjęć mogę powiedzieć, że nawet baaaaardzo dobrze i pięknie :-)
W 2020 urodziły się w naszej hodowli 2 mioty, w styczniu i kwietniu. Mimo obaw odchów przebiegał sprawnie, zdrowo, wszystkie szczenięta znalazły super domy... a my zyskaliśmy nowych Przyjaciół. Nawet udało się zorganizować małe międzynarodowe spotkanko hodowlane przy okazji odbiorów... rzutem na taśmę, tuż przed lockdownem :-)
Pozostawiona w hodowli suczka HEIKE z miotu styczniowego (pierwsza urodzona w Polsce bezogonkowa) rośnie zdrowo i wesoło :-)
Latem kilkakrotnie jako asystent kynologiczny brałam udział w przeglądach hodowlanych oraz testach psychicznych i egzaminach w naszym świetnym, przyjaznym ludziom i psom Oddziale ZKwP Bielsko-Biała. Uczestniczyliśmy też dwukrotnie w kursach z zakresu genetyki prowadzonych przez Katarzynę Adamus-Fiszer.
NOELIA Bona Espero (Młodzieżowy Champion Polski) uzyskała uprawnienia suki hodowwlanej, po czym udało się jeszcze zaliczyć kilka wystaw i rozpocząć Championaty Polski i Czech a także spotkać się w miłym towarzystwie przyjaciół-wystawców.
Uczestniczyliśmy też w bardzo miłym spotkaniu podsumowującym Ranking Wystawowy 2019 Oddziału Bielsko-Biała, w którym to nasze suczki GUADIANA GINEBRA "Jinx" i NOELIA zajęły 1. i 2. miejsce w Grupie VIII a Jinx także 3. miejsce Best in Show.
W sezonie letnim i jesiennym kontynuowaliśmy spotkania socjalizacyjne w Ośrodku Szkoleniowym w Jaworzu. Dziękujemy naszym ludzko-psim Przyjaciołom za miłe towarzystwo, wymianę doświadczeń i fajną atmosferę.
W minionym roku odzwiedziło nas też kilka naszych szczeniąt... są to zawsze miłe i wzruszające spotkania. Cieszymy się, że dobrze im się wiedzie, mamy przyjazny kontakt z Nowymi Rodzinami, cieszymy się z sukcesów i pomagamy w razie potrzeby. W tym niełatwym czasie NARCISO RICO Bona Espero (Młodzieżowy Champion Polski) rozpoczął dorosły Championat PL, VIENTO DEL MAR "Heban" również zaliczył w tym roku badania i zdobył uprawnienia reproduktora, SCOOTER zaczął wystawy, ZARIANNA, jeszcze w wieku szczenięcym i młodzieżowym robi niesamowite postępy w szkoleniach z posłuszeństwa i zaliczyła egzaminy II stopnia, PRIMABELLA, suczka mieszkająca w Czeskiej Pradze, urodziła swoje pierwsze szczenięta a FLORES "Fred" po raz czwarty został ojcem :-)
Najbardziej jednak cieszymy się z tego, że są zdrowe, wesołe, aktywne i ... nie odbiegają od wzorca rasy zarówno pod względem eksterieru jak i charakteru. Cieszymy się z satysfakcji ich Rodzin, przyjaźni i zaufania jakim nas obdarzają. Życzymy wszystkim Opiekunom, Przyjaciołom i Sympatykom Hiszpanków dobrego i NORMALNEGO Roku 2021 !

 © bona-espero.pl | CMS system zarządzania treścią 3w-cms | engine solidside