napis alt
napis alt
Aktualności
Aktualności

Od dłuższego już czasu obserwujemy, że kynologiczny światek przeniósł się z aktualnościami na Facebook, który jest bardziej bezpośredni, prostszy i szybszy.... tak więc postanowiliśmy i my ograniczyć dotychczasowe częste i drobiazgowe wpisy w aktualnościach... będziemy tu tylko podawać najważniejsze informacje z kolejnych lat. Zapraszamy do oglądania zdjęć i komentowania bieżących wydarzeń na profil: Małgorzata Jakubas (Bona Espero Fci) oraz stronę FB: Bona Espero FCI.

Rok 2018

Na początku roku do nowych domów pojechaly 2 ostatnie szczeniaczki z wesołej dziesiątki Perełki: biało-czarna PRIMAVERA i czarny z białym krawatem PEPPERMINT. Wszystkie znalazly świetne Rodziny, rosną i rozwijają się znakomicie, są bardzo aktywne, otwarte i przyjazne. 2 szczeniaczki wyjechały za granicę: do Niemiec i do Czech a 8 zostało w Polsce.
Ponieważ ich wychowanie było bardzo absorbujace na pewien czas zrezygnowaliśmy z wystaw, ale już wiosną zaczęliśmy wystawiać naszą najmłodszą suczkę, niesfornego "Jinxa" (GUADIANA GINEBRA Bona Espero). Odwiedziliśmy całkiem sporo wystaw w Polsce: Pruszków (Oddział Piasecno), Opole, Racibórz, Rzeszów, Wisła oraz za granicą: Ostawa, Namest na Hane, Brno, Ołomuniec, Nitra i Wielka Ida. Jinx bardzo szybko zdobyła tytuły Młodzieżowego Championa Polski i Czech po czym rozpoczęła dorosłe Championaty Polski, Czech, Słowacji oraz Interchampionat. Potrzeba teraz tylko wymaganego odstępu czasu by je ukończyć.
W maju po raz drugi pojechaliśmy całą ekipą na wystawę klubową do Czech, zorganizowaną w pięknym miejscu, na dziedzińcu zamkowym Náměšť na Hané. GUADIANA GINEBRA "Jinx" w klasie młodzieży zdobyła Młodzieżowe Zwycięstwo Klubu i tytuł Najlepszego Juniora w Rasie. FARFALLA w klasie championów, zdobyła CAC, Zwycięstwo Klubu i BOS, Onda "Perełka" zwycięstwo klasy honorowej i I miejsce BIS klasy honorowej, a AQUA "Beza" Zwycięstwo Weteranów i Najlepszy Weteran w Rasie.... była też jak się okazało najstarszym psem wystawy. Na wystawie klubowej spotkało się liczne międzynarodowe towarzystwo, można powiedzieć rodzinno-przyjacielskie... Ojcowie naszych miotów i ich potomstwo. Najlepszym psem w rasie okazał się Rayaragua BILLABONG "Tiago" a klasę otwartą wygrał BUEN AMIGO Perro de Agua, ojciec naszego Jinxa. Tym samym 2 najważniejsze tytuły BOB i BOS oraz Zwycięstwa Klubu otrzymali ojciec Tiago i jego córka Farfalla :-). W drugim dniu na wystawie specjalistycznej nasze wyniki były nawet lepsze: FARFALLA wywalczyła BOB a BOS otrzymał jej brat miotowy FLORES Bona Espero "Fred". Wystawa dostarczyła nam wielu miłych wrażeń, wspaniała atmosfera, spotkania ze znajomymi.... no i oczywiście znów powystawowe atrakcje w zamkowym parku....
W 2018 roku FARFALLA ponownie została laureatem rankingu wystawowego ZKwP oddział Bielsko-Biała, zajęła tym razem II miejsce w grupie VIII. Zwycięskie psy zostały uhonorowane na wystawie naszego oddziału w Wiśle... otrzymaliśmy piękny dyplom i nagrody rzeczowe.
Bardzo obiecujący pies z naszej hodowli YASUMI Bona Espero "Wafel" nie zawiódł naszych oczekiwań i z łatwością ukończył Championat Polski... a na Europejskiej Wystawie w Warszawie otrzymał CAC w klasie otwartej. Przeprowadzone badania zdrowotne potwierdziły, też że ma świetne wyniki: HD A/A, ED 0/0, prcd-PRA wolny, CHG wolny, NAD wolny, ECVO wolny, Goniodysplazja wolny.
Na wystawach zadebiutowała też suczka z najmłodszego miotu, mieszkająca w Czechach PRIMABELLA Bona Espero, uzyskała świetne wyniki i ma na ukończeniu Młodzieżowy Championat Czech.
Końcówka roku upływa nam pod znakiem sporych zmian.... postanowiliśmy zmienić miejsce zamieszkania... o rzut beretem ale jednak.... remonty rozpoczęliśmy oczywiście od psich apartamentów. Wszystko musi być gotowe na przyjęcie planowanego na koniec listopada miotu naszej Farfalki.

Rok 2017

Tegoroczne wydarzenia w wielkim skrócie:
22 lutego, niemal na urodziny naszej czarnej Perełki, jej córka Farfalla urodziła swoje pierwsze szczeniaczki, 2 suczki i 3 pieski, piękne i silne. Tym razem 2 pozostały w Polsce i 3 pojechały do Niemiec, do wspaniałych Rodzin z rekomendacji. Relacja z odchowu miotu G znajduje się jeszcze w dziale "szczenięta".
Szczeniaczki odchowały się zdrowo, bezproblemowo i sprawnie, tak więc mogliśmy poświęcić trochę czasu na wystawy. Farfalla wróciła na ringi bardzo szybko w świetnej kondycji, stanęła kilka razy "na pudle" na finałach VIII grupy, m.in. w Brnie i w Ostrawie. Na początku roku ukończyła na wystawach w Nitrze i Brnie championaty: Slowacji, Czech i CMKU....
W maju całą ekipą pojechaliśmy na wystawę klubową do Czech, zorganizowaną w pięknym miejscu, na dziedzińcu zamkowym Náměšť na Hané. FARFALLA w klasie championów, zdobyła CAC, Zwycięstwo Klubu i BOB, Onda "Perełka" zwycięstwo klasy honorowej i II miejsce BIS klasy honorowej, a AQUA "Beza" Zwycięstwo Weteranów i III miejsce BIS Weteranów. Wystawa dostarczyła nam wielu miłych wrażeń, wspaniała atmosfera, spotkania ze znajomymi.... no i oczywiście pozawystawowe atrakcje w zamkowym parku....
FARFALLA i FLORES "Fred" Bona Espero ukończyli w tym roku interchampionaty C.I.B. Ponadto zostali laureatami rankingu wystawowego ZKwP oddział Bielsko-Biała. Farfalla zajęła I miejsce a FLORES IV miejsce w grupie VIII, a FARFALLA także BIS - III miejsce. Uroczyste wręczenie dyplomów i pucharów odbyło się na świetnie zorganizowanej wystawie naszego oddziału w Wiśle.
Fred został po raz drugi ojcem miotu, tym razem w Szwecji... jedna z jego córek pozostała w tamtejszej hodowli.... z radością obserwujemy, jak wspaniale się rozwija.
Mieszkający w Niemczech, w Hodowli Malienkij Briliant JANOSIK Bona Espero ukończył Młodzieżowy Championat Niemiec... a teraz owocnie pracuje na championat dorosły i interchampionat :-), wielokrotnie zdobył tytuł Zwycięzcy Rasy.
Młodzieżowy Championat Polski ukończył YASUMI Bona Espero, po krótkiej przerwie wkrótce powróci na ringi...
W tym roku w czerwcu odbyło się kolejne VIII już spotkanie naszej polskiej Perro Family, nad pięknym jeziorem w Jankowie Dolnym koło Gniezna. Przyjechało około 30 psów i mniej więcej tyleż osób, z Polski a także z Niemiec, Holandii, USA ... bawiliśmy się świetnie w wodzie i na lądzie przy ognisku, grillu.... i na małym luźnym seminarium :-) Jak zawsze była okazja zobaczyć, co wyrosło z naszych szczeniąt, jak się zachowują, rozwiać wątpliwości, pomóc w problemach, podzielić się doświadczeniami.... a także profesjonalnie pomierzyć wzrost, długość, proporcje :-)
W sierpniu udało nam się także pojechać z całą psią ekipą na Słowację, gdzie spędziliśmy kilka dni w pięknych, nieco dzikich górach i nad wodą.... a potem do Czech: najpierw międzynarodowa wystawa w Mlada Boleslav a potem niezapomniane szlaki Czeskiego Raju, skalne miasta, zamki, Rumcajsowy Jiczin. Wypady te nieco różniły się między sobą, także z psiego punktu widzenia.... ale cała ekipa zachowywała się wzorowo na szlakach i dzikich ścieżkach.
We wrześniu ważne wydarzenie: Klubowa Wystawa Spanieli i Psów Dowodnych w Wawrzkowiźnie/Oddział Łódź, na której w silnej stawce Hiszpanków wystartowali nasza FARFALLA i YASUMI "Wafel" - pies z naszej hodowli. Odnieśliśmy wielki sukces hodowlany, bo oboje wywalczyli najważniejsze tytuły Zwycięzców Klubu, Farfalka zwyciężyła w rasie BOB a Wafel okazał się najlepszy w płci przeciwnej BOS. Na tej wystawie Wafel zapoczątkował Championat Polski.
Zaraz w następny weekend na Międzynarodowej Wystawie we Wrocławiu YASUMI Bona Espero otrzymał CWC, CACIB i BOB, więc tym samym rozpoczął Interchampionat ... no i do Championatu Polski brakuje już mu tylko 1 wniosku.... ale musi odczekac przepisowe pół roku.
3 października powitaliśmy na świecie miot naszej Perełki, rekordowo liczny: 6 piesków i 4 suczki. Na fotorelację z odchowu zapraszamy do zakladki "Szczenięta" oraz do albumów na Facebooku.
Końcówka roku upłynęła pod znakiem szczeniąt, w grudniu do Nowych Domów pojechało 8, a 2 zostaly u nas nieco dłużej w oczekiwaniu na jak najlepsze Domy.

Rok 2016

Oj, dużo się działo i nie zawsze był czas na bieżące wpisy w Aktualnościach... za co przepraszamy :-)
Rok 2016 był dla naszej hodowli szczególny, po raz pierwszy odchowywaliśmy jednocześnie 2 mioty Hiszpanków.  Było 14 szczeniąt, pięknych, zdrowych, bardzo aktywnych. Łatwo nie było, zwłaszcza że rasa wymaga intensywnej socjalizacji ... ale udalo się !!!! Najważniejsze, że znalazły świetne Rodziny, prawdziwych entuzjastów rasy, ludzi aktywnych a wśród nich także żeglarzy, kajakarzy, wędkarzy, pływaków ... 6 szczeniąt pozostało w Polsce a 8 wyjechało za granicę. Jak to zwykle u nas bywa, część szczeniąt pozostała z nami dłużej. Nie chodzi nam o szybką sprzedaż a o znalezienie naprawdę odpowiednich, odpowiedzialnych i świadomych domów.... a to czasem musi potrwać. Ze wszystkimi utrzymujemy przyjazne kontakty, pomagamy i cieszymy się, że nasze szczenięta dają swoim Ludziom wiele radości :-)
W międzyczasie, mimo nawału zajęc, nie zapomnieliśmy o reszcie naszego stada. FARFALLA Bona Espero na wystawach w Polsce (Katowice, Opole, Wrocław)  wywalczyła za każdym razem Zwycięstwo Rasy i uzyskała tytuł Championa Polski. Także mieszkający w pobliżu jej miotowy Brat FLORES jest już Championem Polski. FLORES został też po raz pierwszy Ojcem miotu w słynnej słowackiej hodowli Wavelet, urodziło się 6 pięknych, dorodnych szczeniąt. Bardzo nas cieszy, że nasza praca hodowlana zostaje doceniona... a geny pozostają dalej w rodowodach kolejnych pokoleń....
FARFALLA i FLORES wyruszyły teraz na podbój Europy ;-) Mamy w planie kilka zagranicznych championatów i oczywiście Interchampionaty, które oboje zaczęli już w kwietniu.
FARFALLA odniosła już wiele międzynarodowych sukcesów w Pradze, Bratysławie i Nitrze, zdobywając 6 kolejnych CACIBów, w sumie ma ich już 8 z trzech krajów, a więc brakuje już tylko wymaganego czasu do ukończenia interchampionatu. 
Inny pies z naszej hodowli ORINOKO Bona Espero, Champion Polski, Litwy i Interchampion odniósł w listopadzie wielki sukces na dwóch wystawach w Karlsruhe otrzymał 2xCAC, 2xCACIB, Zwycięstwo Alp, Badenii-Wirtembergii i 2 x BOS w silnej stawce 18 Hiszpanków. Bardzo nas to cieszy ! Na tej samej wystawie zadebiutował w klasie szczeniąt JANOSIK Bona Espero, piesek z tegorocznego miotu, mieszkający w Niemczech, uzyskując ocenę wybitnie obiecującą i piękny opis.
Najważniejsze jednak, że nasze psy cieszą się dobrym zdrowiem i kondycją, korzystają w pełni z uroków każdej pory roku. Nasza Posokowcowa Seniorka Kaja kończy wkrótce 13 lat... trochę więcej śpi, ale nadal jest w świetnej formie. Nasze psy są pod stałą kontrolą weterynaryjną, przeprowadzamy też wiele badań profilaktycznych. W tym roku kolejne FARFALLA i FLORES mają stwierdzone HD A/A i ED 0/0 oraz uzyskały międzynarodowe certyfikaty ECVO, wolne od chorób oczu w tym także goniodysplazji. 
Możemy się też pochwalic, że szczenięta z naszej hodowli nie mają większych kłopotów behawioralnych, bardzo szybko adaptują się w nowych domach, są otwarte, przyjazne, radosne, aktywne. Charakterystyczna dla rasy nieufność dotyczy ich w bardzo niewielkim stopniu lub wcale. Współpracujemy z nowymi rodzinami by tak było, dostają od nas wiele wskazówek, co robić gdyby..... najczęściej nie ma sytuacji trudnych, ale zawsze powinni być na nie przygotowani.
Jesteśmy też bardzo zadowoleni ze współpracy z innymi hodowcami, zwłaszcza zza granicy, z Czech, Slowacji, Niemiec, Anglii, Holandii, Rosji, Skandynawii, USA. Zawsze możemy też liczyc na pomoc tych bardziej doświadczonych.
Od wiosny do późnej jesieni nasze psy i szczenięta uczestniczyły w zajęciach socjalizacyjnych w  Ośrodku Szkoleniowym w Jaworzu. Braliśmy też udział w warsztatach handlingowych, a zimą planujemy poszerzać wiedzę kynologiczną na kursie w Oddziale Bielsko-Biała. 
Za nami pracowity ale i owocny, satysfakcjonujacy rok... Oby następny nie był gorszy !

7.05.2016
Kolejny miot Hiszpańskiego Psa Dorodnego !!! Mamy 1 suczke i 5 piesków :-) Po raz pierwszy w historii naszej hodowli będziemy odchowywać dwa mioty jednocześnie. To bardzo duże wyzwanie, zwłaszcza w tej wymagającej rasie. Mioty wzajemnie się uzupełniają pod wzgledem rozkladu kolorów i ogonów :-). Najważniejsze, żeby były zdrowe i dobrze się rozwijały... a z resztą damy radę !22.04.2016
Na świecie powitaliśmy szczenięta Hiszpańskiego Psa Dowodnego !!! Mamy 4 suczki i 4 pieski :-) Piękne kolory, bardzo pożądane i nie częste znaczenia irlandzkie !!! Szczegóły w zakładce "Szczenięta"
23.04.2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Opole
* FARFALLA Bona Espero, klasa pośrednia
ocena doskonała, CWC, CACIB, BOB
* FLORES Bona Espero, klasa pośrednia
ocena doskonała, CWC, CACIB, BOS
Sędzia: Tatiana Urek [SLO]
Rodzeństwo rozpoczęło tym samym Interchampionaty i uzyskało kolejny wniosek na Championa Polski.

26.03.2016
Życzymy wszystkim pięknych wiosennych Świąt Wielkanocnych !!!19-20.03.2016
Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Katowicach (dwudniowa)
* FARFALLA Bona Espero, klasa pośrednia
2 x ocena doskonała, 2 x CWC, 2 x BOB
* FLORES Bona Espero, klasa pośrednia
2 x ocena doskonała, 2 x CWC, 2 x BOS
Sędziowie: Maria Zasada [PL], Dorota Witkowska [PL]
Rodzeństwo w pięknym stylu rozpoczęło dorosłe Championaty Polski ! Jesteśmy bardzo dumni :-)
Luty 2016
Wizyta przystojnego, młodego Kawalera BUEN AMIGO Perro de Agua ... w celu matrymonialnym :-)
Amigo bardzo zaprzyjaźnił się z naszymi suczkami i z nami :-)
31.12.2015
Tak witaliśmy Nowy Rok 2016 !!!24.12.2015
Wszystkim naszym Przyjaciołom i Znajomym a także tym, którzy tu zaglądają życzymy wesołych, pogodnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia !!!
5.12.2015
Na Mikołajki dostaliśmy wspaniały prezent. Libra urodziła 9 pięknych, zdrowych i bardzo silnych szczeniaczków: 4 suczki i 5 piesków. Szczegóły z życia szczeniąt Miotu R znajdziecie w zakładce "Szczenięta" --> Posokowiec Bawarski
lipiec-listopad 2015

"Piątki z psem" - spotkania integracyjno-socjalizacyjne w ośrodku szkoleniowym w Jaworzu: wesoła zabawa, elementy agility, treningi przedwystawowe, porady hodowlane...według potrzeb i upodobań. Nieskromnie przyznam, że mamy udział w organizacji tych spotkań :-) ale najważniejsze, że wszyscy bawimy się doskonale - psy i ludzie !!!

4.11.2015
Nasze najmłodsze szczeniaczki z Miotu F kończą pierwszy rok życia. Dwa mieszkają w Polsce, cztery w Niemczech. Wszystkie świętowały hucznie, miewają się dobrze, mamy bardzo dobre przyjazne kontakty z ich Rodzinami :-) Życzymy im wszystkiego najlepszego i spełnienia psich marzeń !!!
Specjalne życzenia dla naszej Farfalki !!!

 

październik 2015

Nadeszły dyplomy dla Mamy i Córki:
ONDA Bona Espero - Interchampionat C.I.B.
FARFALLA Bona Espero - Młodzieżowy Championat Polski

18-20.09.2015
Jankowo Dolne - już VII spotkanie naszej Hiszpańskiej Rodzinki, tym razem nad Jeziorem Jankowickim koło Gniezna.
Zabawy, wodne szaleństwa, odnisko, gril, rozmowy... ale też małe seminarium na temat rasy, porady pielęgnacyjne i hodowlane, przedstawienie naszego drzewka genealogicznego.
Przyjechało 25 psów i ponad 30 osób z Polski i Niemiec. Bawiliśmy się świetnie i długo będziemy wspominac wspólne miłe chwile.

sierpień 2015
Sobieszewo ... wodne szaleństwo !!!

22-23.08.2015 
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Sopocie
FARFALLA Bona Espero - ocena doskonała 1, Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, BOB 
Sędzia: Tijana Konrad [SRB]

Krajowa Wystawa Psów VIII Grupy
FARFALLA Bona Espero - ocena doskonała 1, Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, BOB
Sędzia: Wojciech Trzebiecki [PL]
BISS Junior I !!! Nasz wielki sukces, nieczęsto zdarzają się zwycięstwa Hiszpanków w finałach ... Farfalla ukończyła także Młodzieżowy Championat Polski !!! 

9.08.2015
Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Będzinie
FARFALLA Bona Espero - ocena doskonała 1, Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie
Sędzia: Stanisław Abłamowicz [PL]
Farfalka rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski

 

8.08.2015
Nasz najstarszy miot Hiszpanków kończy 6 lat :-)
Wszystkiego najlepszego: EZA, EFFI, EGERIA, EGRETTA, EBRA, ESPINO, ERIN !!!

2.08.2015
Pierwszy miot w naszej hodowli kończy 9 lat !!!
DALIA, DAGLEZJA, DELICJA, DAKAR, DRUZUS, DAREN, DESMAN, DIESEL, DYMITR
Życzymy im zdrowia i dobrej formy na dalsze lata !!!

25.07.2015
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Częstochowa
IVORY CANIS MARINUS Bona Espero - ocena doskonała 1, CWC, BOB
Sędzia: Otakar Vondrous [CR]

Ivo ukończył Championat Polski i jednocześnie uzyskał uprawnienia hodowlane !!!

lipiec 2015
upalne lato... i szaleństwa nad Zbiornikiem Goczałkowickim

27.06.2015
Piknik Leśny i pokaz rasowych psów myśliwskich w Wiśle
Naszą hodowle reprezentowały:
FARFALLA Bona Espero - Hiszpański Pies Dowodny
LIBRA Bona Espero - Posokowiec Bawarski

29.05.2015
Spacerkiem po uzdrowisku w Jaworzu
FARFALLA Bona Espero - bardzo otwarta, towarzyska, odważna, kochająca dzieci :-)

11.04.2015
Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Ostravie [CR]
ONDA Bona Espero "Perla" - ocena doskonała 1, CWC, Zwycięstwo Czech
Perelka ukończyła Championat Czech oraz trudniejszy Championat CMKU

W lutym swiętujemy potrójne psie urodziny:
KATHY z Żywieckich Łaczek "Kaja" nasza Seniorka kończy 11 lat
AQUA Canis Marinus "Beza" - 8 lat
ONDA Bona Espero oraz cały miot O: ONJA, ONDRASHKA, ORINOKO, OCZAR, ODIN, ORLAND, ONDO - 3 lata
Wszystkiego psiego najlepszego !!!

 

Pierwsze miesiące roku 2015 upłynęły pod znakiem szczeniąt Hiszpańskiego Psa Dowodnego.
Zapraszamy do działu "Szczenięta" na obszerną relację z ich życia.
W hodowli postanowiła pozostac FARFALLA, a my nie mieliśmy nic przeciwko temu... 

 

4.11.2014
Narodziny szczeniąt hiszpańskich psów dowodnych !!!
Mamy 2 suczki i 4 pieski.
Rodzicami są:
Rayaragua BILLABONG
ONDA Bona Espero
Wiecej informacji i zdjęc w dziale "Szczenięta" oraz na Facebooku, album "Perro de Agua Espanol - Litter F Bona Espero"


 

 

 


18.10.2014
Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich w Spale

IVORY CANIS MARINUS Bona Espero - ocena doskonała, złoty medal, CWC, BOB
Ivo na dobrej drodze do uzyskania uprawnień hodowlanych i Championatu Polski...
12.10.2014
Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Zabrzu

IVORY CANIS MARINUS Bona Espero - ocena doskonała, złoty medal, CWC
Ivo powraca na ringi :-)
To pięknie zbudowany pies, o wspaniałym charakterze, czuły, wesoły, odważny, świetnie pływa i nurkuje. Warto, żeby zrobil uprawnienia reproduktora a przy okazji może i championat...
19-21. 09. 2014
VI Polish Perro Family Meeting

Już po raz szósty nasza Hiszpańska Rodzinka spędziła wspaniały wspólny weekend, tym razem w ośrodku wypoczynkowo-żeglarskim "Rafa" w Jeziorsku. Obecnych było 20 perros, 30 osób, 5 hodowli z 3 krajów: Austrii, Niemiec i Polski. Bawiliśmy się świetnie, w pamięci pozostanie wiele niezapomnianych wrażeń !!!

 

6-9. 09. 2014
Nasze podróże kynologiczne.

Po raz drugi odwiedziliśmy przyjazną i piękną Słowację. Tym razem zwiedziliśmy Kremnicę, geograficzny środek Europy w Kremnickich Baniach, Bojnice, Góry Kremnickie i Strażowskie.


... i  główny cel naszej wizyty - randka :-) A teraz czekamy na szczeniaczki ...

 

29.08.2014
Wizyta w Begfelde w Niemczech u Heike, Lutza i Aniki, w hodowli Del Rizo Blanco.
Mieszka tam córka Bezy - IGRASHKA CM Bona Espero "Bella" (założycielka hodowli) wraz ze swoją córką ALMIRĄ Del Rizo Blanco.

24-30.08.2014
Nasze podróże kynologiczne.
Po raz kolejny odwiedziliśmy Holandię, tym razem prowincje Gelderland, Flevoland, Overijssel oraz okolice jeziora Ijsselmeer. Towarzyszyły nam Beza i Perla oraz w jedną stronę szczeniaczki URANOS i UVAS DE LA SUERTE.

17.08.2014
Małe spotkanie rodznne nad Helenesee w Niemczech.
Psi uczestnicy to: AQUA Canis Marinus "Beza", ONDA Bona Espero "Perła", ONJA Bona Espero, IGRASHKA CM Bona Espero "Bella", ALMIRA Del Rizo Blanco (córka Belli a wnuczka Bezy), oraz nasze małe szczeniaczki URANOS, URSON, UVAS DE LA SUERTE Bona Espero.

Sierpień 2014
Szczeniaczki  wypływają na szerokie wody i świetnie sobie radzą21.06.2014
Socjalizacja szczeniąt: nowi ludzie, nowe miejsca, nowe sytuacje :-)

 

6.05.2014

W naszej hodowli przyszły na świat szczenięta Hiszpańskiego Psa Dowodnego, 2 suczki i 4 pieski. Jest to czwarty i ostani miot naszej Bezy - Miot U.
Suczki: UNDINE, ULLA AQUA
Pieski: URACATE, URANOS, URSON, UVAS DE LA SUERTE.Ojciec: Rayaragua BILLABONG 

Matka: AQUA Canis Marinus

Obydwoje rodzice wolni od dysplazji stawów biodrowych i łokciowych, chorób oczu, tarczycy. Są championami kilku krajów i interchampionami, mają też wiele innych tytułów wystawowych.
Są psami aktywnymi o wesołym, otwartym, przyjaznym usposobieniu.
Więcej informacji na facebooku - album "Perro de Agua Espanol - Litter U Bona Espero"

Happy Easter * Frohe Ostern * Felices Pascuas * Bouna Pasqua * Serenajn Paskofestojn

Wszystkim Przyjaciołom bliskim i dalekim
życzymy miłych, pogodnych Świąt Wielkanocnych !!!

13.04.2014
Krajowa Wystawa Psów Rasowych Inowrocław
MAGNOLIA Bona Espero - 11-miesięczna córka naszej Libry
ocena doskonała, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie
"Magic" rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski ! Powodzenia !!!
12.04.2014
Krajowa Wystawa Psów Ostrawa [CR]
ONDA Bona Espero (klasa otwarta) - CAC, CAC CMKU, Zwycięstwo Czech, BOB
Sędzia: Lenka Frncova [CR]30.03.2014
Otrzymaliśmy wynik prześwietlenia Perełki w kierunku dysplazji wraz z wpisem do rodowodu
ONDA Bona Espero - HD A/A, ED 0/0
.... wynik tak dobry jak wszystkie dotychczasowe w naszej Rodzinie Bona Espero & Canis Marinus :-)29-30.03.2014
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych DUO CACIB Nitra
ONDA Bona Espero (klasa otwarta) - 2xCAC, 2xCACIB, 2xBOB
Sędziowie: Linda Volarikova [SK], Grzegorz Weron [PL]
Perełka ukończyła Championat Słowacji i od razu na wystawie dostaliśmy Dyplom !!!5-10.03.2014
Nasze podróże kynologiczne - Przyjazna Słowacja
Wyjazd w celu "matrymonialnym" a przy okazji jak zwykle zwiedzanie, tym razem Słowacji Centralnej: Bańska Bystrzyca, Bańska Szczawnica, Sliacz, Hronsek, Zwoleń, Antol, Vlkolinec oraz góry - Szczawnickie Wierchy, Wielka Fatra, Niskie Tatry.
Zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu na facebooku w albumie "Our cynologial trips - Friendly Slovakia"22-23.02.2014
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych DUO CACIB Brno [CR]
ONDA Bona Espero (klasa otwarta) - 2xCAC, 2xCAC CMKU, 2xCACIB, 2xBOB, Cruft's Qualification
Sędziowie: Pavel Sulcek[CR], Dana Smrzova [CR]
Perełka w pięknym stylu rozpoczęła Championat Czech oraz Championat CMKU !!!21.02.2014
ONDA Bona Espero - nasza "Czarna Perełka" kończy 2 lata !!!
Wszystkiego najlepszego, radosnego i zdrowego psiego życia !Lutowa seria urodzinowa trwa :-)
21.02.2014 Karnawałowe Szczeniaczki kończą 2 lata !!!19.02.2014
IGRASHKA Bona Espero "Bella", mieszkająca w Niemczech córka naszej Bezy, urodziła 5 pięknych, dorodnych szczeniąt, w hodowli FCI o przydomku "Del Rizo Bianco". Ojciec szczeniąt to pies pochodzący z holenderskiej hodowli: Gonnagitcha's NINO DE RICHARDO "Monty"
Heike & Familie spisali się na medal !!! 7.02.2014
Pierwszy Spacer z CANISEM
Beskidzki spacer na Stefankę (Kozią Górę) - świetna impreza integracyjna, w miłym towarzystwie, przy pięknej wiosennej pogodzie, mimo że zima w pełni !8.02.2014
AQUA Canis Marinus "Beza" kończy 7 lat !!!
Bezie życzymy zdrowia i nieustającej energii na dalsze lata !2.02.2014
KATHY z Żywieckich Łączek "Kaja" kończy 10 lat !!!
Życzymy naszej Seniorce jeszcze wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i dobrej formie !


26.01.2014
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Głogów
ONDA Bona Espero (klasa pośrednia)
CAC, CACIB, BOB
Sędzia: Valeria Bobikova [RU]
Perełka ukończyła Młodzieżowy Championat Polski w wieku niespełna 2 lat !!!24.01.2014
Uroczyste wręczenie Indeksów w siedzibie Oddziału Związku Kynologicznego w Bielsku-Białej

Może kiedyś ten indeks sie wypełni. A nawet jeśli nie - to i tak było warto !!!
Bezcenna wiedza, świetne zajęcia, przyjazny Oddział Opolski... i nasza silna Bielska Grupa :-)
Specjalnośc 8: Grupa VIII - aportery, pochacze i psy dowodne
[...wesołe, aktywne, sympatyczne...pracujące a jednocześnie bardzo rodzinne...no i w większosci uwielbiają wodę...]
Specjalnośc 14: Praca psów towarzyszących PT, test zachowań socjalnych BH, praca psów obronnych IPO i psów tropiacych FH
[...i troche pracy to się zawsze przyda...]
18.01.2014
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Trenczyn [SK]
ONDA Bona Espero (klasa pośrednia)
CAC, CACIB, BOS
Sędzia: Viera Vitkova [SK]Taką mieliśmy zimę w tym roku, śniegu jak na lekarstwo...  6 stycznia w Święto Trzech Króli psy pływały w rzece przy pięknej słonecznej pogodzie.


Serdeczne życzenia Świąteczne przesyłają Aniołki niegrzeczne !!!19.12.1013

Nasza LIBRA Bona Espero
oraz jej rodzeństwo z miotu L
kończą 4 lata !!!
7.12.2013
ONJA Bona Espero - "Zuchtzulassung" KasselMieszkająca w Berlinie, suczka z naszej hodowli otrzymała na Międzynarodowej Wystawie w Kassel  uprawnienia hodowlane, z bardzo ładną oceną i opisem.

Sędzia: Walter Schicker [D]
Wyniki testów zdrowotnych: HD A1, ED 0/0, pra-free, thyroidea-normal, eyes-free
30.11.2013
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Nitra [SK]


ONDA Bona Espero (klasa pośrednia)
- oc. doskonała, CAC, CACIB, BOS

Sędzia: Vladimir Piskay [SK]
28.11.2013

Nasze I-Szczeniaczki Hiszpańskiego Psa Dowodnego skończyły 3 lata
!!!9-10.11.2013

Krajowa i Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Karlsruhe
ONJA Bona Espero -
1. oc. doskonała 1, Anw.Dt.Ch VDH - sędzia Elsbeth Clerc [CH]
2. oc. doskonała 1, Anw.Dt.Ch VDH - sędzia Petr Rehanek [CR]


27.10.2013

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Hannover

ONJA Bona Espero (klasa pośrednia)
oc. doskonała 1,
CAC, CACIB, Anw.Dt.Ch.VDH, BOB
Sędzia: Josef Pohling [D]
Onja uzyskała już czwarty wniosek na Championa Niemiec i teraz musi czekac do wymaganego czasu 1 roku

Gratulujemy !!!26.10.2013

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Poznań
MAGNOLIA Bona Espero (klasa baby)
- ocena WO

Sędzia: Jan Ryk [PL]

Pierwszy maluch z miotu M zadebiutował na ringu ! Wielkie brawa i gratulacje !!!

Jesienne spacery
20-22.09.2013

V Polish Perro Family Meeting - Turawa

8.09.2013

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Rostock


ONJA Bona Espero (klasa pośrednia)
oc. doskonała 1,
CAC, CACIB, Anw.Dt.Ch.VDH, BOB
Sędzia: Dr Orietta Zilli [I]25.08.2013

Piknik z Canisem
Beskidzkie Centrum Szkolenia Psów Canis - Jaworze

ONDA Bona Espero "Perła"


LIBRA Bona Espero


8.08.2013

4 Urodziny naszych najstarszych szczeniaczków Hiszpańskiego Psa Dowodnego

EZA

EFFI

EGRETTA

EGERIA

EBRA

ERIN

ESPINO


Miła niespodzianka - fotografia naszej niezapomnianej Zebry na kartach tej ksiązki, jako portret rasy Hiszpański Pies Dowodny

EBRA Bona Espero - zdjęcie zrobiła Pani Jolanta Wajdzik na wystawie "Prestige" w Lesznie w czerwcu 2010 roku, Zebra miała wtedy 10 miesięcy. 

 

 

Trofea TORESA - ojca szczeniąt
  posokowca bawarskiego

My też mamy kolekcję...ale jednak  trochę mniejszą :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.07.2013

Krajowa Wystawa Psów Rasowych - Gorzów

ORINOKO Bona Espero (klasa pośrednia)
- oc. doskonała 1, CAC, BOB, BOG I !!!

Sędzia: Dorota Witkowska [PL]
Sędzia BOG: Krzysztof Czechowski [PL]

Wielki sukces "Pana Pikusia" - brązowego Brata Perełki,
Zwycięstwo w grupie nie zdarza się psom naszej rasy często,
tym większe gratulacje.
Świetne przygotowanie i handling, brawo Jola i Wiera !!!

 

 

 

 

 

 

23.06.2013

Jesteśmy już duuuuuże i zaczynamy wchodzic Hodowcy na głowę ;-)


22.06.2013
Myśliwskie manewry ;-) zabawa trwa.....20.06.2013
Nasze szczenięta są już po kontroli miotu, dostały bardzo ładny opis w protokole. Są też zatatuowane. Mimo możliwości wyboru sposobu znakowania pozostaliśmy przy tradycyjnym tatuażu, który ma wiele zalet. Szczenięta jadące za granicę dostaną wraz z paszportem dodatkowo chip.

4.06.2013
Miłe wieści:
ONDRASZKA Bona Espero, mieszkająca w Hamburgu, ukończyła Młodzieżowy Championat Niemiec
ONJA Bona Espero, mieszkająca w Berlinie, otrzymała dyplom Mlodzieżowego Championa Polski
Mamy więc już 5 Młodzieżowych Championatów w tym miocie...a to jeszcze nie koniec ! Gratulacje !!!

2.06.2013
Krajowa Wystawa Psów Rasowych VIII Grupy FCI - Leszno

ONDA Bona Espero - CWC, BOB
Sędzia: Krzysztof Czechowski

Perełka w ciągu tygodnia uzyskała na wystawach 3 wnioski na Championa Polski, teraz musimy poczekac pół roku na dokończenie...
1.06.2013
Miedzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Prestige Leszno
ONDA Bona Espero (klasa pośrednia) - CWC, CACIB
ORINOKO Bona Espero (klasa młodzieży) - CAJC, BOB
Sędzia: Frank Kane [GB]
Piękny Brat Perełki ORINOKO -"Pan Pikuś" wygrał rasę !!!
Ukończył też Młodzieżowy Championat Polski i rozpoczął "starania" o uprawnienia hodowlane.

Gratulacje serdeczne !!!
26.05.2013

Prawdziwie wiosenny spacer z całą naszą sforą


25.05.2013

Krajowa Wystawa Psów Rasowych VIII Grupy FCI - Nowy Sącz

ONDA Bona Espero (klasa pośrednia) - ocena doskonała, CWC, BOB
Sędzia: Iuza Beradze [CR]
Nasza "Perełka" skończyła właśnie 15 miesięcy i pierwszym występem w klasie pośredniej rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski.

17-18.05.2013
IV Polish Perro Family Meeting - Turawa

Nasza Hiszpańska Rodzinka spotkała się juz po raz czwarty i coraz nas więcej. Nad Jezioro Turawskie przybyli:
EZA, ERIN, INGA, IGRASHKA, IVORY, ONDA, ORINOKO, AMARILLO, HUG ME, COMO, DINA, HONEY.
Jak zwykle bawiliśmy się świetnie !!!8.05.2013
W naszej hodowli przyszły na świat szczenięta posokowca bawarskiego: 5 suczek i 3 pieski.
Rodzicami są LIBRA Bona Espero i TORES z Klanu Posokowców.
Więcej informacji i zdjęc w dziale "Szczenięta" oraz na facebooku.

27-28.04.2013

Humpolec [CR]
KLUB CHOVATELŮ LOVECKÝCH SLÍDIČŮ
Klubowa i Specjalna Wystawa Psów Rasowych KCHLS
ONDA Bona Espero: 2xCAJC, 2xBOJ, 2xBOB, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu, Młodzieżowy Zwycięzca Specjalnej Wystawy
Sędziowie: Hana Ahrens [A], Karlo Bala [SRB]
Perełka ukończyła w Humpolcu Młodzieżowy Championat Czech !!!
W drugim dniu została wybrana do czwórki najlepszych Juniorów wystawy oraz do pierwszej czwórki Best in Show!


Bardzo miła wystawa, wspaniała atmosfera, profesjonalna i przyjazna obsada sędziowska, rzetelne oceny, dokładne opisy...a przy tym świetny rozległy i pełen atrakcji teren wystawy... Psy miały super zabawę !!!27.04.2013

Międzynarodowa Wystawa Psów Drezno [DE]
ONJA Bona Espero - CAJC, BOB
IGRASHKA CANIS MARINUS Bona Espero "Bella" - CAC, CACIB
Sędzia: Lisbeth Mach [CH]
Onja na najlepszej drodze do Młodzieżowego Championa Niemiec, a Bella do Championa i Interchampiona !!! Gratulacje wielkie dla naszych "szczeniaczków" !!!

13.04.2013

Krajowa Wystawa Psów Rasowych - Ostrawa [CR]
ONDA Bona Espero - ocena doskonała, CAJC, BOB
Sędzia: Otakar Vondrouš [CR]
Perełka rozpoczęła Młodzieżowy Championat Czech !!!

&© bona-espero.pl | CMS system zarządzania treścią 3w-cms | engine solidside