napis alt
napis alt
NOELIA Bona Espero - opis
NOELIA Bona Espero
ur. 20.11.2018


Wyniki badań zdrowotnych:
HD A
ED 0/0
prcd-PRA N/N
CHG N/N
NAD N/N
ECVO free
Gonioscopy free
zgryz nożycowy
uzębienie pełne
ogon długi
genotyp: b/b, E/e, si/sp
42 cm / 17 kg

Tytuły:

* Junior Champion PL
* Champion PL
* Champion SK
* Campion CR
* Winner CR - Brno'2020
* Jubilee Special Show Winner KCHPS [SK] - Vinicne' 2022
* Club Show Winner KCHPS [SK] - Vinicne' 2022
* Champion CMKU - in progress
* Interchampion C.I.B. - in progress (5xCACIB/3countries)
* Cruft's Qualification 2023 (Brno 2022)
* Show Ranking of Polish Kennel Club Branch Bielsko-Biała 2019 - II place in VIII    Group FCI
* Show Ranking of Polish Kennel Club Branch Bielsko-Biała 2020 - I place in VIII    Group FCI
* Breeding Qualification - Polish Kennel Club Branch Bielsko-Biała - 19.07.2020    (judge Małgorzata  Wieremiejczyk-Wierzchowska)
Noelka jest również czwartym pokoleniem, jest siostrą Jinxa, chociaż nie z tego samego miotu. Chcieliśmy mieć suczkę po tych samych rodzicach, o tym samym umaszczeniu, z irlandzkimi znaczeniami, ale młodszą i w wersji "ogonkowej" :-)
Noelka ma najsilniejszy w naszym stadzie instynkt pasterski, pięknie opiekuje się WSZYSTKIMI szczeniętami, nie tylko swoimi, pilnuje i zagania. Jest bardzo czuła i rodzinna... przy czym chyba najbardziej "gadatliwa", dysponuje całym arsenalem dźwięków na różne okazje :-)
Covid nieco zakłócił jej wystawową "karierę" ... była więc nieco "opóźniona", ale szybko nadrobiła ...  Zweryfikowaliśmy też przy tej okazji nasze podejście do wystaw... wiele się zmieniło przez tych kilkanaście lat naszej kynologicznej przygody. Wystawy przestaly być tym czym były, okazją do miłych spotkań, wymiany doświadczeń a przede wszystkim prezentacją i oceną materiału hodowlanego... stały się festiwalem komercji... przykre, ale cóż... to się już nie zmieni... W każdym razie po kilkunastu latach obcowania z rasą na wszystkich jej etapach życia i na wielu płaszczyznach, mając duże doświadczenie kynologiczne, nie tylko hodowlane, ale także w pracy na ringach jako asystent sędziego, potrafimy sami ocenić swoje psy, wychwycić wszystkie ich "plusy dodatnie i ujemne", żeby dokonywać dobrych wyborów czyli prowadzić dobrą SELEKCJĘ.


© bona-espero.pl | CMS system zarządzania treścią 3w-cms | engine solidside