Szczenięta - posokowiec bawarski

Nie mamy aktualnie szczeniąt posokowca bawarskiego
Poniżej przedstawiamy historię ostatniego miotu

POSOKOWIEC BAWARSKI * BAVARIAN MOUNTAIN SCENTHOUND *
BAYRISCHER GEBIRGSSCHWEISSHUND * SABUESO DE SANGRE DE BAVIERA

Miot "R" Bona Espero urodzony 5.12.2015
4 suczki i 5 piesków (4 females & 5 males)


Hunting and family Dogs * Jagd- und Familienhunde * Perros de caza y familia

Po długich przemyśleniach zdecydowaliśmy się powtórzyc poprzednie skojarzenie. Szczenięta urodzone z tej pary mają już 2,5 roku, wszystkie czują się świetnie. Utrzymujemy przyjazne kontakty z ich Rodzinkami. Jest to bardzo udany i wyrównany miot, zarówno pod względem eksterieru jak i temperamentu. Mają wiele sukcesów: w pracy, na konkursach i wystawach w kraju i za granicą...a przede wszystkim są wspaniałymi Towarzyszami łowów i codziennego życia rodzinnego. 
Aktualny miot urodził się tak samo bezproblemowo, silny i zdrowy, waga urodzeniowa szczeniąt znacznie przekraczała 400 g. Mama Libra dzielnie je wykarmiła i dalej pięknie opiekuje się swoją gromadką.       
18 tygodni
RED ROBIN odjechał ze swoja Nową Rodzinką. Tym samym zakończyła się historia Miotu R w naszej hodowli. Czekamy teraz z niecierpliwością na relacje i zdjęcia z Nowych Domów.

17 tygodni

Pozostał 1 piesek RED ROBIN (fioletowy). Mocnej budowy, piękna samcza głowa, zdrowy, zgryz nożycowy, nie ma przepuklinki pępkowej, jądra w porządku. Ma wspaniały charakter, przyjazny do ludzi i zwierzat, pojętny, wesoły i odważny. 
Czekamy na chętnych, ludzi odpowiedzialnych i aktywnych, dysponujących odpowiednią ilością czasu i znających potrzeby rasy. 
Piesek ma komplet szczepień i spełnia wymogi eksportowo-importowe w ramach Unii Europejskiej i poza Unię.16 tygodni

zabawy z Perełką                           3 generacje: szczenięta z Mamą i Babcią   `    zabawy z Farfalką

Pozostały 2 wolne pieski: RED ROBIN (fioletowy) i RED ROCKET (lila/róż). Mocnej budowy, zdrowe, nie mają wad, zgryzy nożycowe, nie mają przepuklinek pępkowych, jądra w porządku. Mają wspaniałe charaktery, przyjazne do ludzi i zwierzat, pojętne, wesołe i odważne. 
Czekamy na chętnych, ludzi odpowiedzialnych i aktywnych, dysponujacych odpowiednią ilością czasu i znających potrzeby rasy. 
Szczenięta są trzykrotnie zaszczepione i spełniają restrykcyjne reguły eksportowo-importowe w ramach Unii Europejskiej.
Na zdjęciach pierwsze wycieczki do lasu i nad stawy oraz zabawy w naszej Sforze, z Mamą Librą, Babcią Kają i z hiszpańskimi suczkami Perłą i Farfalką :-)15 tygodni
Wesołe Kaczorki: RED ROBIN & RED ROCKET życzą wszystkim wesołych, pogodnych Świąt Wielkanocnych !!!
.... i czekają na swojego Człowieka :-)14 tygodni
Pozostały 2 wolne pieski: RED ROBIN (fioletowy) i RED ROCKET (lila/róż). Na zdjęciach wesołe zabawy z Mamą Librą.13 tygodni
Do Nowego Domu, całkiem niedaleko, pojechał RED HOT POKER (piesek turkusowy). Spawuje się bardzo dobrze, nasz Aktor i Akrobata :-)

12 tygodni

Na zdjęciach od góry: RED HOT POKER, RED ROCKET, RED ROBIN.


Szczenięta na pierwszej dłuższej wycieczce. Całą słoneczną niedzielę spędziły na zabawach w plenerze, na starej rybackiej farmie. Było wiele atrakcji: pniaki, gałęzie, patyki, liście, a przede wszystkim bardzo duży teren do biegania :-)11 tygodni
Pozostały jeszcze 4 pieski, z całą pewnością 3 są wolne. RED PEPPER (zielony) wkrótce odjedzie do Nowego Domku. Na kolejnen sesji portretowej szczeniaczki pozowały jak umiały :-)
10 tygodni
Pogoda zmienną jest.... znów śnieg i zima :-) choc na krótko bo tylko na 1 dzień... ale białe szaleństwo obowiązkowo się odbyło.
Do Nowego Domu pojechała czwarta, ostatnia sunia. Bardzo trudno było nam się rozstac....
9 tygodni
Przy pięknej, wcale nie zimowej pogodzie, szczenięta spędzają dużo czasu na zewnątrz. Do Nowego Domu pojechała kolejna sunia, będzie mieszkała w posokowcowo-kocim stadzie :-) między innymi ze swoją 10-letnią Ciocią Daglezją z pierwszego miotu naszej Kathy. Bardzo nas cieszy zaufanie, jakim obdarzają nas właściciele naszych szczeniąt.
W wieku 9 tygodni zostały po raz dugi zaszczepione, szczepionką Nobivac DHP.
osiem tygodni
Trzy szczeniaczki pojechały już do swoich Nowych Domów i bardzo szybko się zaaklimatyzowały.  Pozostała szóstka świetnie się bawi przy słonecznej styczniowo-lutowej pogodzie. Tunel, huśtawka, zabawy w berka, tropienie, zapasy, to ulubione zabawy w tym wieku.


siedem tygodniPierwsze ćwiczenia "myśliwskie" wszystkie szczeniaczki zaliczyły na szóstkę, wykazując się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem. 
W tych dniach szczenięta wyszły też po raz pierwszy w plener ... śnieg i mróz zaskoczyły ich trochę, ale zimowe zabawy bardzo im się spodobały, a śnieg zasmakował :-)sześć tygodni

Szczenięta pomyślnie przeszły przegląd miotu, przeprowadzony w hodowli przez Związek Kynologiczny w Polsce. Uzyskały bardzo dobrą opinię, nie stwierdzono żadnych wad ani zaniedbań. Zostały oznakowane tatuażami.... tak tak, to nie przeżytek a bardzo dobra forma identyfikacji psa. Chipy mogą wykonać już nowi właściciele, pamiętając przy tym o konieczności zgłoszenia do baz, bez tego chip jest tylko numerem.... Zabezpieczenie będzie wtedy podwójne a nawet potrójne, bo często proste rozwiązanie w postaci adresówki najlepiej się sprawdza.
Szczenięta dostały imiona już oficjalnie do metryk ZKwP. Wszystkie imiona są botaniczne, tak jak w poprzednim miocie tej pary. Oczywiście nowi właściciele mogą wybrac dla szczeniąt imiona domowe według własnych upodobań lub dowolnie przekształcać imiona oficjalne.
I tak "w papierach" suczki będą się nazywały: ROBINIA, RENETA, ROSEMARY, ROSA CANINA.
Pieski: RED ROBIN, RED ROCKET, RED PEPPER, RED HOT POKER, RED PRINCE.
Po ukończeniu 6 tygodni szczenięta zostały po raz pierwszy zaszczepione, szczepionką Nobivac Puppy DP, przeciwko nosówce i parwowirozie. Odbyły przy tym pierwszą dłuższą podróż samochodem i wszystkie zniosły ją bardzo dobrze.
Teraz szykujemy wyprawki i.... czekamy na pierwsze wizyty Nowych Rodzinek :-)
Zależy nam na bardzo odpowiedzialnych nowych domach.... mamy jeszcze wolne pieski....5 tygodniSzczenięta spędzają coraz wiecej czasu poza kojcem. Przyjaźnie i wesoło reagują na gości. Jedzą coraz bardziej urozmaicony stały pokarm a Mama Libra jeszcze dokarmia. Mają różnorodne zabawki i bodźce dźwiękowe oraz stały kontakt z pozostałymi suczkami w naszym stadzie. Zwłaszcza Babcia Kaja świetnie opiekuje się szczeniaczkami a Farfalla obserwuje z zainteresowaniem i próbuje się bawić. W wieku 5 tygodni szczenięta zostały po raz drugi odrobaczone. Miot jest nadal bardzo wyrównany zarówno pod względem eksterieru jak i charakteru.
4 tygodnie

Sylwestra postanowiliśmy uczcić małą sesją zdjęciową :-)
Szczenięta jedzą stały pokarm: dania mięsne, nabiałowe oraz nieco namoczoną suchą karmę. Mama Libra wciąż jeszcze karmi. Mają już małe ząbki, więc zaczynają chwytać przedmioty. Bawią się bardzo intensywnie, uwielbiają zabawki dźwiękowe. Ich przestrzeń życiowa znów została powiększona, dostały kojec, na razie jeszcze niewielki i niezbyt wysoki, teraz jest wystarczający, ale nie na długo :-)
pieski

suczki

3 tygodnie 
Pierwsze portrety szczeniąt... wzrok jeszcze niepewny, ale są już zainteresowane zabawkami, przedmiotami. Oprócz mleka Mamy dostają już stały pokarm z miski. Bawią się ze sobą już dość intensywnie i wychodzą z legowiska zwiedzać świat. Umieją korzystać z "toalety" ale przyjdzie czas, kiedy w ferworze zabawy znów o tym zapomną :-) W wieku 3 tygodni zostały po raz pierwszy odrobaczone... ale robaków nie widać :-)2 tygodnieSzczenięta otworzyły oczy, zaczynają niezdarnie chodzić, bawić się, poszczekiwać. Szybko przybierają na wadze, Mama Libra pięknie karmi. Poszerzyliśmy im przestrzeń życiową o dodatkowe legowisko, na razie to wystarcza ale nie na długo.... Mają teraz miejsce do spania, do jedzenia i zabawy a także pierwszą toaletę.... ale jak widać nie jest to podział ściśle przestrzegany ;-)
pierwszy tydzień życia
Szczenięta są zdrowe, pięknie rosną i szybko przybierają na wadze. W odwiedziny do pokoju szczeniąt najchętniej przychodzi nasza juniorka FARFALLA Bona Espero - Hiszpański Pies Dowodny. Z zaciekawieniem obserwuje szczenięta... już bardzo chciałaby się z nimi pobawić.                                                                     
pierwszy dzień życia


szczenięta mają 1 dzień                                             suczki                                               suczki
cała dziewiątka                                                  pieski                                             pieski     


RODZICE

LIBRA Bona Espero - Młodzieżowy Champion PL, Champion PL, UA, RO, BG, Grand Champion RO, Puchar Transylwanii, Interchampion.
Wolna od dysplazji stawów biodrowych HD A/ATORES z Klanu Posokowców
- Młodzieżowy Champion PL, Champion PL, SK, CR, Interchampion
PP-II, KPP-I x 12, KPP-II, KPP-III x 5, Pb-I.c
Wolny od dysplazji stawów biodrowych HD A/A

Rodzice są psami polującymi.© bona-espero.pl | CMS system zarządzania treścią 3w-cms | engine solidside